Lekcja savoir-vivre w Restauracji Naftaya

Jak siedzieć przy stole? Jak prawidłowo przygotować nakrycia i podawać dania? Jak usadzić gości podczas przyjęć okolicznościowych?

Zapraszamy na spotkanie w ramach projektu ,, Kulturalna Odyseja – podróż w poszukiwaniu kultury’’ organizowane przez Fundację GraTy, które odbędą się 22 października w Restauracji Naftaya w Hotelu Nafta. To doskonała okazja do poznania podstawowych zasad savoir-vivre i zachowania przy stole. Warsztaty zaplanowane są na godz. 17:00.

„Kulturalna odyseja – podróż w poszukiwaniu kultury” to cykl warsztatów edukacyjno-artystycznych, które mają za zadanie animować, edukować i kształcić kulturalnie społeczność lokalną. Wyróżnia je tajemnicza i atrakcyjna forma zagadkowych spotkań, których temat zawsze zaczyna się od pytania „Jak?”.

,,Jak siedzieć przy stole?” – Lekcja savoir vivre to spotkanie, którego celem jest lekcja dobrych obyczajów, zapoznanie z zasadami savoir-vivre, a także wyczulenie, zwłaszcza młodego człowieka, na istotę i wagę wzajemnego szacunku. Zapraszamy do klimatycznej Restauracji NAFTAYA na warsztaty, podczas których wysoki poziom wykładu prowadzonego przez ekspertów w dziedzinie i wspaniała kuchnia zachwycą każdego Gościa.


Program i zagadnienia warsztatów :

  • Rodzaje przyjęć
  • Techniki serwowania dań i dekoracja stołu
  • Rola gościa i gospodarza- rozsadzanie gości, miejsca honorowe
  • Sztućce – historia i zasady używania, serwetka, menu
  • Ciekawostki/warsztaty
  • Potrawy wykwintne – jak je jemy?
  • Kolacja przy zachowaniu zaprezentownaych wcześniej zasad savoir vivre

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy z pierwszeństwem zgłoszeń.
Zapraszamy do kontaktu pod nr. tel.: 536 307 082

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu Edukacja Kulturalna ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Menu