,,Powstanie Warszawskie” na Szklanym Wzgórzu

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie filmowe w ramach projektu ,,Filmowe Podróże na Szklane Wzgórze”. Tym razem spotkamy się 27 sierpnia na malowniczym terenie Centrum Konferencyjno-Bankietowego Szklane Lniane na projekcji filmu „Powstanie Warszawskie”.

„Powstanie Warszawskie” – to prawdziwa innowacja w świecie filmu. Komasa stworzył coś, czego żaden twórca wcześniej się nie podjął. „Powstanie Warszawskie” to film fabularny, który został złożony z autentycznych nagrań dokumentalnych. To wielkie dzieło kinematografii wykorzystujące najnowocześniejsze metody rekonstrukcji. Historia dwóch dokumentalistów, którzy uwieczniają zarówno życie codzienne cywilów w czasie wojny, jak i najbardziej brutalne momenty samego powstania. Film został zmontowany w całości z ręcznie i komputerowo koloryzowanych kronik filmowych z sierpnia 1944 i wyprodukowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Premiera filmu odbyła się 9 maja 2014.

Kiedy?

  • 27 sierpnia 2023 r. (niedziela)
  • koncert muzyki filmowej o godz. 18:30
  • start projekcji filmu o godz. 20:30

Co więcej?

Nasze kino plenerowe to nie tylko leżaki, dobre nagłośnienie i film wyświetlany na płótnie. To również występy artystyczne jako przedsmak lub zwieńczenie seansu filmowego oraz darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Menu